Fires de Sant Narcís 2018
Totes les activitats, concerts i propostes de les Fires de Sant Narcís 2018

Fira d’Artesania i Productes Alimentaris Artesans (Fira)

Tot el dia

Plaça de Miquel Santaló

Fira de Productes Artesans (Fira)

Tot el dia

Pont de Pedra

Fira d’Alimentació Artesana (Fira)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Lliçó de Diògenes (Visita guiada)

17 h

Bòlit, Centre d’Art Contemporani. Girona

Cercavila amb els gegants i capgrossos de Girona (Acte popular)

17.30 h

Sortida de diferents punts de la ciutat

Cuina en família: fem panellets (Taller)

18 h

Centre Cívic Pont Major

Castanyes i bolets (Hora del conte)

18 h

Punt de lectura de Torre Gironella

Ball de gegants i capgrossos de Girona (Acte popular)

19.30 h

Plaça del Vi

Agenda Llatinoamericana Mundial 2019 (Presentació)

19.30 h

Teatre del Centre Cívic Sant Narcís

Pregó de Fires, a càrrec de …. i retrò de coets i anella de foc (Acte popular)

20 h

Plaça del Vi

Exposició de pintures de l’artista Albert Giménez (Inauguració)

20.15 h

Galeria d’Art El Claustre

Mont Plans (Teatre)

21 h

Cúpula de les Arts

Nit Alternativa (Altres)

23 h

La Copa

Pupil·les (Concert)

23 h

La Copa

Roba Estesa (Concert)

23 h

La Copa

Els Catarres (Concert)

23 h

La Copa

Mercat de les Flors (Mercat)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat

Fira d’Alimentació Artesana (Fira)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Fira de Productes Artesans (Fira)

Tot el dia

Pont de Pedra

Fira de la Pintura (Fira)

Tot el dia

Carrer Abeuradors

Mercat d’Intercanvi de la Lleona (Mercat)

Tot el dia

Plaça de Sant Feliu i carrer de Jaume Pons i Martí

Fira Setmanal d’Art (Fira)

Tot el dia

Plaça de Miquel Santaló

Matinades (Acte popular)

8 h

Plaça del Marquès de Camps

20è Concurs de Paletes (Concurs)

9 h

Plaça Poeta Marquina

16a trobada d’intercanvi de plaques de cava (Fira)

9.30 h

Rambla de Xavier Cugat

Inauguració de la 57a Fira de Mostres (Fira)

10 h

Fira de Girona

Tastets de rugbi (Esports)

11 h

Parc de les Ribes del Ter

El rebost natural del call (Itinerari)

11 h

Museu d’Història dels Jueus

Les llegendes de Girona (Visita teatralitzada)

11 h

Plaça de Sant Feliu

Penjada de mosques i animació infantil (Espectacle)

11.30 h

Plaça de l’Assumpció

Circuit d’aventura (Altres)

12 h

La Copa

Concert de bandes – Girona Banda Band i Unió Musical de Marratxí (Concert)

12 h

Plaça de Santa Susanna

Damià Escuder, totes les vides (Inauguració)

12 h

Museu d’Història de Girona (Sala d’Exposicions)

Xiula (Concert)

12 h

La Copeta

Tronada de Festa Major en honor dels Quatre Rius (Acte popular)

12 h

Plaça de Catalunya

Gimcana Quatre Rius (Acte popular)

12.15 h

Plaça de Catalunya

Intent de Record Guinness (Circ)

12.45 h

Escales de la Catedral

Girona FC vs Rayo Vallecano (Esports)

13 h

Estadi Municipal de Montilivi

Vermut Rock: Silverflame (Concert)

13 h

La Copa

Partit de veterans de rugbi (Esports)

16 h

Complex esportiu GEiEG Palau

Torneig Internacional d’halterofília del GEIEG (Esports)

17 h

Complex Esportiu GEiEG Sant Narcís

Castells de vigília (Acte popular)

18 h

Plaça de Sant Feliu

Ramon Pichot. D’Els Quatre Gats a la Maison Rose (Visita guiada)

19 h

CaixaForum Girona

1a Nit de màgia al carrer de les Ballesteries (Altres)

19 h

Carrer de les Ballesteries

Nyandú (Concert)

20 h

Plaça de Sant Feliu

Ju (Concert)

20 h

Plaça de Sant Feliu

Golem (Teatre)

20.30 h

Sala La Planeta

Nuria Fergó, Felipe Garpe i els seus mariatxis (Concert)

21 h

Cúpula de les Arts

“Què has fet enriqueta?” (Teatre)

21 h

Centre Cívic Ter

Segon Encontre Transplanetari (Performance)

22 h

Sala La Planeta

Tony Lakatos Quartet (Concert)

22 h

Sunset Jazz Club

Roko Banana (Concert)

23 h

La Copa

Eina (Concert)

23 h

La Copa

Nit del globus (Altres)

23 h

La Copa

Correfoc (Acte popular)

23 h

Pont de Pedra

Correfoc (Acte popular)

23 h

Pont de Pedra

Blowfuse (Concert)

23 h

La Copa

Orquestra Maravella (Concert)

23.30 h

Envelat de la plaça de Miquel de Palol

Mercat d’Intercanvi de Productes de Col·leccionisme (Mercat)

Tot el dia

Plaça de Catalunya (en cas de pluja, sota les voltes de l’Av. Sant Francesc)

Fira d’Alimentació Artesana (Fira)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Mercat de les Flors (Mercat)

Tot el dia

Cementiri Vell i Cementiri Nou

Fira de Productes Artesans (Fira)

Tot el dia

Pont de Pedra

4a Marxa Cicloturista Gerunda Road (Esports)

9 h

C. de Roberto Bolaño

El barri jueu (Itinerari)

11 h

Museu d’Història dels Jueus

Diada Castellera (Acte popular)

11.30 h

Plaça del Vi

Un passeig per la història de Sant Pere de Galligants (Visita teatralitzada)

12 h

Monestir St. Pere de Galligants

Biblioteca de sons i sorolls (Teatre)

12 h

Centre Cultural La Mercè

7è Trofeu de Bèlit de Fires de Girona (Esports)

12 h

Parc Central

Perico sense por (Titelles)

12.30 h

Plaça de Santa Susanna

Biblioteca de sons i sorolls (Teatre)

16 h

Centre Cultural La Mercè

Audició de sardanes amb la Cobla Selvatana (Sardanes)

16.30 h

Plaça de l’U d’Octubre de 2017

Les llegendes de Girona (Visita teatralitzada)

17 h

Plaça de Sant Feliu

Audició de sardanes amb la Jovenívola de Sabadell (Sardanes)

18 h

Plaça de l’U d’Octubre de 2017

Concert de cants i sons (Concert)

18 h

Auditori Josep Viader (Casa de Cultura)

Concert de cants i sons (Concert)

18 h

Auditori Josep Viader (Casa de Cultura)

Golem (Teatre)

18 h

Sala La Planeta

Music has no limits (Concert)

18 h

Auditori de Girona

Biblioteca de sons i sorolls (Teatre)

18 h

Centre Cultural La Mercè

Sol bémol (Espectacle)

18 h

Teatre Municipal

Sira Hernandez, piano (Concert)

19 h

Auditori de Girona

La Lloll (Teatre)

19 h

Cúpula de les Arts

Lluminàries de Fires (Acte popular)

19.30 h

Jardins de la Infància

Joan Colomo (Concert)

20 h

Plaça de Sant Feliu

Final del Concurs Intro 2018 (Concert)

20 h

Plaça de Sant Feliu

Sabrina Francis & FLOM (Concert)

22 h

Sunset Jazz Club

Obeses (Concert)

23 h

La Copa

Els Amics de les Arts (Concert)

23 h

La Copa

Mercat d’Intercanvi de Productes de Col·leccionisme (Mercat)

Tot el dia

Plaça de Catalunya (en cas de pluja, sota les voltes de l’Av. Sant Francesc)

Portes obertes al Museu d’Història de Girona (Portes obertes)

Tot el dia

Museu d’Història de Girona

Fira d’Alimentació Artesana (Fira)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Fira de Productes Artesans (Fira)

Tot el dia

Pont de Pedra

Mercat de les Flors (Mercat)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat

Mercat de les Flors (Mercat)

Tot el dia

Cementiri Vell i Cementiri Nou

Portes obertes al Museu d’Història dels Jueus (Portes obertes)

10 h

Museu d’Història dels Jueus

Jornada de portes obertes a la Generalitat de Girona (Portes obertes)

10 h

Generalitat de Catalunya Girona

Portes obertes al Museu d’Art de Girona (Portes obertes)

10 h

Museu d’Art

Passejada pel Barri Vell amb els Capgrossos de Girona amb Fal·lera Gironina (Acte popular)

10.30 h

Plaça de la Catedral

Campionat de bitlles (Esports)

11 h

Pista de botxes/petanca de la Devesa

Missa pontifical de Sant Narcís (Acte institucional)

11 h

Basílica de Sant Feliu

8a Jornada de Portes Obertes a l’Ajuntament de Girona (Acte institucional)

11 h

Ajuntament de Girona

Concert vermut La Glorieta (Concert)

12 h

Plaça de l’Assumpció

Maternitats Oceàniques (Presentació)

12 h

Museu d’Història de Girona (Sala d’Exposicions)

Biblioteca de sons i sorolls (Teatre)

12 h

Centre Cultural La Mercè

Cobla La Principal de La Bisbal (Concert)

12 h

Auditori de Girona

The Jumpers (Concert)

12 h

Sunset Jazz Club

La cérvola blanca i en Patufet (Espectacle)

12 h

Plaça de Santa Susanna

Biblioteca de sons i sorolls (Teatre)

16 h

Centre Cultural La Mercè

Les llegendes de Girona (Visita teatralitzada)

17 h

Plaça de Sant Feliu

Audició de sardanes amb la cobla La Principal de la Bisbal (Sardanes)

17 h

Plaça del Vi

Viuràs en el meu vers (Sonets de Shakespeare) (Recital)

18 h

Sala La Planeta

Biblioteca de sons i sorolls (Teatre)

18 h

Centre Cultural La Mercè

Espectacle infantil i xocolatada (Espectacle)

18 h

Ateneu 24 de juny

Havaneres amb Terra Endins (Concert)

19.15 h

Escales de la Catedral

The Flamingo’s (Espectacle)

20 h

La Copa

Mercat de les Flors (Mercat)

Tot el dia

Cementiri Vell i Cementiri Nou

Fira d’Alimentació Artesana (Fira)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Fira de Productes Artesans (Fira)

Tot el dia

Pont de Pedra

Mercat de les Flors (Mercat)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat

Escolta, descobreix i crea la teva música (Taller)

9.30 h

CaixaForum Girona

Juguem. Ens divertim. Aprenem. Rejovenim la memòria (Altres)

10 h

Biblioteca Carles Rahola

Escolta, descobreix i crea la teva música (Taller)

11.30 h

CaixaForum Girona

Lliçó de Diògenes (Visita guiada)

17 h

Bòlit, Centre d’Art Contemporani. Girona

Jornada econòmica (Altres)

17 h

Parc de la Devesa

Luis González Trio & Vincent Mascart (Concert)

22 h

Sunset Jazz Club

Fira d’Alimentació Artesana (Fira)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Mercat de les Flors (Mercat)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat

Mercat de les Flors (Mercat)

Tot el dia

Cementiri Vell i Cementiri Nou

Fira de Productes Artesans (Fira)

Tot el dia

Pont de Pedra

Inauguració de l’exposició fotogràfica “Retrats de vida” (Exposició)

10.30 h

Centre Cívic Barri Vell – Mercadal

Networking professional d’ocupació Girona (Conferència)

10.30 h

Fira de Girona

Escolta, descobreix i crea la teva música (Concert)

11.30 h

CaixaForum Girona

Jornada i curses d’Scalextric (Jornada)

17 h

Col·legi d’Enginyers Graduats i Enginyers Tècnics Industrials de Girona

Orquestra Selvatana (Concert)

19 h

Envelat de la plaça de Miquel de Palol

Joan Garriga & Galàctic Mariatxis (Concert)

20 h

Plaça de Sant Feliu

David Mauricio (Concert)

20 h

Plaça de Sant Feliu

Slava’s SnowShow (Espectacle)

20.30 h

Teatre Municipal

Rosario: Noches de gloria (Concert)

20.30 h

Auditori de Girona

Circ Charlie Rivel (Circ)

20.30 h

Cúpula de les Arts

Orquestra Selvatana (Concert)

22 h

Envelat de la plaça de Miquel de Palol

Rubén Berengena Trio & Enric Canada (Concert)

22 h

Sunset Jazz Club

6a Caminada nocturna al Castell de Sant Miquel (Esports)

22 h

Monestir de Sant Pere de Galligants

The Gramophone Allstars (Concert)

23 h

La Copa

Portes obertes al Museu d’Història de Girona (Portes obertes)

Tot el dia

Museu d’Història de Girona

Mercat d’Intercanvi de Productes de Col·leccionisme (Mercat)

Tot el dia

Plaça de Catalunya (en cas de pluja, sota les voltes de l’Av. Sant Francesc)

Fira de Brocanters i Antiquaris (Fira)

Tot el dia

Plaça de Sant Feliu

Mercat de les Flors (Mercat)

Tot el dia

Cementiri Vell i Cementiri Nou

Fira d’Artesania (Fira)

Tot el dia

Carrer dels Ciutadans

Fira del Dibuix i Pintura (Fira)

Tot el dia

Plaça del Vi, Pujada Pont de Pedra, Rambla de la Llibertat i Plaça de Catalunya

Fira d’Alimentació Artesana (Fira)

Tot el dia

Carrer de Santa Clara

Fira de Productes Artesans (Fira)

Tot el dia

Pont de Pedra

Fira de Demostració Artesana (Fira)

Tot el dia

Carrer de les Ballesteries

Fira d’Alimentació Artesana (Fira)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Marató de Donants de Sang de Girona (Altres)

10 h

Plaça de Catalunya

20è Torneig d’Escacs de Fires “Memorial Antoni Medinyà” (Esports)

10 h

La Copa

Projeccions especials de Fires (Projecció)

10 h

Museu del Cinema

Tastets de natura (Altres)

10 h

Parc de les Ribes del Ter

Atraccions sostenibles (Altres)

11 h

Plaça de Pere Calders

78è Concurs de colles sardanistes de Girona (Sardanes)

11 h

Plaça de Francesc Calvet i Rubalcava

Acte cívic en record dels difunts (Acte institucional)

11 h

Cementiri Vell de Girona

Atraccions sostenibles (Altres)

11 h

Rambla de Ramon Berenguer

II Concurs d’Art Urbà “Lluïment” (Concurs)

11 h

Plaça de Catalunya

Vine a descobrir la col·lecció permanent del md’A (Visita guiada)

12 h

Museu d’Art

Circ Charlie Rivel (Circ)

12 h

Cúpula de les Arts

Orelles de xocolata (Concert)

12 h

La Copeta

Slava’s SnowShow (Espectacle)

12 h

Teatre Municipal

Cor Maragall (Concert)

12 h

Auditori de Girona

Concurs d’arrossos (Concurs)

13 h

La Copa

4a Cursa de rutlles de la Rutlla i taller (Acte popular)

16 h

Carrer de la Rutlla

Audició de sardanes amb la Cobla Sant Jordi Ciutat de Barcelona (Sardanes)

16.30 h

Plaça de l’U d’Octubre de 2017

Circ Charlie Rivel (Circ)

16.30 h

Cúpula de les Arts

Roda de capoeira (Esports)

17 h

Plaça de la Independència

60è Concurs individual de sardanes revesses de Girona (Sardanes)

17 h

Auditori de la Mercè

Cris Juanico (Concert)

18 h

Indie Yeah Club

Audició de sardanes amb la Cobla Montgrins (Sardanes)

18 h

Plaça de l’U d’Octubre de 2017

Slava’s SnowShow (Espectacle)

18 h

Teatre Municipal

Concert de Mazoni (Concert)

19 h

L’Estació Espai Jove

Circ Charlie Rivel (Circ)

19.30 h

Cúpula de les Arts

Rojo (Espectacle)

20 h

La Copa

Sextet Gerió (Concert)

20.30 h

Sunset Jazz Club

Pujada d’un pilar de 4 a les escales de la Catedral (Acte popular)

21 h

Escales de la Catedral

Miss Kittin (Concert)

23 h

La Copa

Louisahhh (Concert)

23 h

La Copa

Fira d’Alimentació Artesana (Fira)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Fira de Productes Artesans (Fira)

Tot el dia

Pont de Pedra

Atraccions sostenibles (Altres)

11 h

Centre Cívic Ter

Atraccions sostenibles (Altres)

11 h

Plaça Ciutat de Figueres

Dansa del lleó (Dansa)

12 h

Envelat de la plaça de Miquel de Palol

Fil (Circ)

12.15 h

Envelat de la plaça de Miquel de Palol

Simfolab – L’obra total (Espectacle)

12.30 h

Plaça de Santa Susanna

Dansa del lleó (Dansa)

12.45 h

Envelat de la plaça de Miquel de Palol

Circ Charlie Rivel (Circ)

16.30 h

Cúpula de les Arts

Dansa del lleó (Dansa)

16.30 h

Envelat de la plaça de Miquel de Palol

En Bernat El Pescador (Espectacle)

17 h

Envelat de la plaça Miquel de Palol

Lliçó de Diògenes (Visita guiada)

17 h

Bòlit, Centre d’Art Contemporani. Girona

Simfolab – L’obra total (Espectacle)

17.30 h

Plaça de Santa Susanna

Circ Charlie Rivel (Circ)

19.30 h

Cúpula de les Arts

Los Mambo Jambo Arkestar (Concert)

20 h

Plaça de Sant Feliu

Athenea Carter & The Mighty Might (Concert)

20 h

Plaça de Sant Feliu

Sant Pere Rock 2018 (Concert)

20 h

Plaça de Sant Pere

Slava’s SnowShow (Espectacle)

20.30 h

Teatre Municipal

Escargots (Espectacle)

20.30 h

Centre Cultural La Mercè

Miedo: Albert Pla (Concert)

20.30 h

Auditori de Girona

Drakofarra (Acte popular)

21.30 h

Escales de la Catedral

Auxili (Concert)

23 h

La Copa

Senyor Oca (Concert)

23 h

La Copa

La Phaze (Concert)

23 h

La Copa

Nit de la xocolata (Altres)

23 h

La Copa

Fira d’Alimentació Artesana (Fira)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Fira Setmanal d’Art (Fira)

Tot el dia

Plaça de Miquel Santaló

Mercat d’Intercanvi de la Lleona (Mercat)

Tot el dia

Plaça de Sant Feliu i carrer de Jaume Pons i Martí

Mercat de les Flors (Mercat)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat

Fira de Productes Artesans (Fira)

Tot el dia

Pont de Pedra

Fira de la Pintura (Fira)

Tot el dia

Carrer Abeuradors

8a Vesparitiu (Altres)

9 h

Mercat del Lleó

Herbes remeieres a la cuina (Altres)

10 h

Local de l’AV de Sant Daniel

Fes la teva Mula Baba (Taller)

10.30 h

Plaça del Pallol

7a Baixada d’andròmines del S.XXI pel riu Onyar (Altres)

11 h

Plaça de Catalunya

Homenatge a Ricard Viladesau (Tertúlia)

11 h

Museu d’Història de Girona

Tocajoc. Jocs tradicionals i populars catalans (Joc)

11.30 h

Parc de Vista Alegre

Audició de sardanes a Montilivi amb la Cobla Ciutat de Girona (Sardanes)

12 h

Plaça d’Enric-Claudi Girbal i Nadal

Passejada de fires de la Mula Baba i representació de titelles (Titelles)

12 h

Plaça del Vi

Circ Charlie Rivel (Circ)

12 h

Cúpula de les Arts

Funkids (Concert)

12 h

La Copeta

Simfolab – L’obra total (Espectacle)

12.30 h

Plaça de Santa Susanna

Vermut Rock – Beatjammers (Concert)

13 h

La Copa

Rise Up. Reggae 100% Sound System (Concert)

16 h

Plaça dels Jurats

Slava’s SnowShow (Espectacle)

16.30 h

Teatre Municipal

Circ Charlie Rivel (Circ)

16.30 h

Cúpula de les Arts

Les llegendes de Girona (Visita teatralitzada)

17 h

Plaça de Sant Feliu

Simfolab – L’obra total (Espectacle)

17.30 h

Plaça de Santa Susanna

Ramon Pichot. D’Els Quatre Gats a la Maison Rose (Visita guiada)

19 h

CaixaForum Girona

La Principal de La Bisbal (Concert)

19 h

Envelat de la plaça de Miquel de Palol

Circ Charlie Rivel (Circ)

19.30 h

Cúpula de les Arts

Black Music Big Band (Concert)

20 h

Plaça de Sant Feliu

Marco Mezquida Piano Solo (Concert)

20 h

Sunset Jazz Club

La Soul Machine (Concert)

20 h

Plaça de Sant Feliu

Correfoc amb els Trons de l’Onyar i el Petit Drac Major (Acte popular)

20 h

Plaça de Sant Feliu

Los bancos regalan sandwicheras y chorizos (Teatre)

20.30 h

Sala La Planeta

Escargots (Espectacle)

20.30 h

Centre Cultural La Mercè

Slava’s SnowShow (Espectacle)

20.30 h

Teatre Municipal

La Principal de La Bisbal (Concert)

22 h

Envelat de la plaça de Miquel de Palol

Xavi Sarrià i El Cor de la Fera (Concert)

23 h

La Copa

Sense Sal (Concert)

23 h

La Copa

La M.O.D.A (Concert)

23 h

La Copa

Portes obertes al Museu d’Història de Girona (Portes obertes)

Tot el dia

Museu d’Història de Girona

Mercat d’Intercanvi de Productes de Col·leccionisme (Mercat)

Tot el dia

Plaça de Catalunya (en cas de pluja, sota les voltes de l’Av. Sant Francesc)

Fira d’Alimentació Artesana (Fira)

Tot el dia

Rambla de la Llibertat i carrer de l’Argenteria

Fira de Productes Artesans (Fira)

Tot el dia

Pont de Pedra

Portes obertes (Portes obertes)

Tot el dia

Museu d’Història de Girona

Portes obertes al Museu d’Història dels Jueus (Portes obertes)

10 h

Museu d’Història dels Jueus

Portes Obertes (Portes obertes)

10 h

Museu del Cinema

XXXVII Trobada de gegants i cercavila (Acte popular)

10 h

Parc del Migdia

El barri jueu (Itinerari)

11 h

Museu d’Història dels Jueus

Slava’s SnowShow (Espectacle)

12 h

Teatre Municipal

Sepultures i epitafis: el retrat de la mort per a un record etern (Visita guiada)

12 h

Museu d’Arqueologia de Catalunya – Girona

Circ Charlie Rivel (Circ)

12 h

Cúpula de les Arts

Vista guiada a l’exposició: Cromos, pel·ícules i estrelles a càrrec d’Albert Rossich (Visita guiada)

12 h

Museu del Cinema

Circ Charlie Rivel (Circ)

16.30 h

Cúpula de les Arts

Ball de la gent gran amb Nova Gamma (Ball)

17 h

Centre Cívic Sant Narcís

Audició de sardanes amb la Cobla Selvatana (Sardanes)

17 h

Plaça de l’U d’Octubre de 2017

Los bancos regalan sandwicheras y chorizos (Teatre)

18 h

Sala La Planeta

Circ Charlie Rivel (Circ)

19.30 h

Cúpula de les Arts

Castell de focs (Acte popular)

20 h

Parc de les Ribes del Ter

Jazz Friends Band (Concert)

20.30 h

Sunset Jazz Club

No et perdis res

 

keyboard_arrow_up