Girona s’omple de música amb el Viu21música

0

Des de l’any 2000, el 21 de juny de cada any l’Ajuntament de Girona promou i organitza un dia en què la música sona pels carrers de la ciutat: és el Viu21Música, la celebració del Dia Internacional de la Música a Girona. L’edició 2017 del Dia de la Música a Girona serà de les més participades de totes les edicions: uns 550 músics, majoritàriament artistes amateurs provinents de Girona i rodalia, pujaran a algun dels 8 escenaris del Viu21Música amb un total de 58 concerts, d’entre els quals destaquen Eduard Gener, It’s Not Not, Rubén Berengena Trio i Últim Elephant amb Hot Drinks.

L’Ajuntament de Girona ha habilitat vuit escenaris especialitzats per estils musicals i distribuïts pel centre de la ciutat:

 
ESCENARI – CENTRE CULTURAL LA MERCÈ

17-17.30h. Escola del Gironès

17.40-17.45h. Quintet de guitarres

18-18.50h. Escola Municipal de Música de Girona

19-19.50h. Preludi, Escola de Música

20-20.50h. Aula Musical

21-21.50h. Escola Sol de Solfa

 

ESCENARI – PLAÇA DELS JURATS

17.30-18h. Vastard’s (rock)
Marc Costa (guitarra i veu), Joni Marín (baix), David Muro (bateria)

18-18.30h. Beatjammers (hip-hop)
Jordi Corominas (guitarra), Jordi Escuer (teclats), Oleguer Montané (MPC i bateria), Roger Sas (MPC), Vins (MPC), Álex, Leonel

18.30-19h. Roko Banana (indie/rock, grunge, rock)
Maki (Veu i Guitarra), Àlex Abad (Bateria), Edu Rodriguez (Baix)

19-19.30h. Sheriff Miquel (pop-rock)
Marc Ramírez (guitarra i veu), Guillem Casanova (guitarra i veu), Albert Giménez (baix i veu), Joel Vera (bateria), Alba Aluart (teclats)

19.30-20h. Jep Cua i La Banda (pop-rock)
Josep Prats (guitarra i veu), Jordi Bonet (baix), Quim Jordà (guitarra), Lluc Bonet (bateria)

20-20.30h. Festucs (reggae-rock)
Pau Alarcón (guitarra i veu), Joan Martí (teclats), Oriol Ribas (trompeta), Joan Barris (trombó), Jordi Ribas (bateria), Arnau Sánchez (baix), Jordi Bries (guitarra)

20.30-21h. Worth (metal)
Cri Jill (veu), Glòria Falgueras (guitarra), Anna Nadal (bateria), Francesca Missori (baix), Marta Monistrol (guitarra)

21-21.30h. She’s Crazy (funk-rock)
Edu Iborra (veu), Pere Font (guitarra), Jordi Masó (baix), Xavi Torrent (bateria)

21.30-22h. The Nuss (rock)
Matías Rodríguez (veu), Ferran Riol (baix), Dani Ovide (bateria), Paco Riol (guitarra), Javier Martín (guitarra)

22-22.30h. Últim elephant amb Hot Drinks (pop-rock)
Xevi Falgueras (veu), Patricia Pérez (veu), Gerard Parés (bateria), Edu Vidal (guitarra), Carles Cruz (baix)

22.30-23h. President Xai (mestissatge)
Nina Pagès (veu), Berta Gala (trompeta), Martí Tarrés (guitarra), Alex Caldas (baix), Joni Ripoll (trombó), Jaume Parera (bateria)

 

ESCENARI – ORELLA ACTIVA (Plaça dels Jurats)

23h. It’s Not Not (indie/rock)
www.orellaactiva.org

 

ESCENARI – SUNSET JAZZ CLUB

18-18.20h. Combos Ella Fitzgerald i Sara Vaughan
Susanna Martínez (cant), Marina Duch (cant), Agnès Cabezas (cant), Genís Romero (bateria), David Poblete (piano i direcció)

18.30-18.55h. Catalan Knights – Escola Espai Jazz
Ferran Aledo (saxo), Jordi García (piano), Xavi Moya (guitarra), Carles Massallé (contrabaix), Maksym Budonny (bateria)

19–19.25h. Swing Cookies – Escola de Música de Sant Gregori
Elisenda Post, Bernat Burjons, Miquel Ilagán, Guillem Romero, Laia Martinoy, Lola Mussach, Maria Torres, Adriana Hernández, Miquel Ordis

19.30-20h. Happy Jazz Band – Escola de Música de Sant Gregori
Genís Pujiula, Júlia Macià, Bernat i Júlia Artigas, Llorenç Paredes, Pau García, Pol Ridao, Joana Sunyer, Abril Oliveres

20.15h. Glòria Vila
Glòria Vila (veu, ukelele i piano)

20.30h. 5 o 6
Vivi Latorre (veu), Toni Ribó (saxo), Xavier Mir (guitarra), Josep Maria Escubedo (hammond), Josep Borrell (baix) i Antoni Arasil (bateria)

21.30h. Eduard Gener
Eduard Gener (veu i piano)

22h. Rubén Berengena Trio
Jordi Carles (guitarra), Alix Levy (baix) i Rubén Berengena (bateria)

 

ESCENARI – PLAÇA MERCADERS

17-17.30h. Les veus del Bruguera (cant coral)

17.40-18.10h. Judith Carbonell Flores (òpera)
Chantal Botanch (piano)

18.20-18.50h. Cabotatge Havaneres
Carles Pastor (guitarra i veu), Montse Casanova (acordió i veu), Ramon Soto (percussió i veu), Toni García (veu)

19-19.30h. Jordi Delclòs i Escola de Música Turca i Sufí
Jordi Delclòs (llaüt, ney i veu), Maria Capellas (rebab i veu), Roser Erin Grañó (ney) i Albert Martínez (Semazen o dansa giròvaga)

19.40-20.10h. Vell Galligants (havaneres, cançons de taverna)

20.20-20.50h. Coral Pla de Girona (cant coral)

21-21.30h. Tukan Terra (percussions tradicionals de l’oest d’Àfrica)

 

ESCENARI – RAMBLA

(Punt de trobada)
17-17.30h. Veda’s (flamenc-rock)
Verónica Torres (guitarra)

17.40-18.10h. Revolutionary Artists (pop-rock alternatiu)
David Zamorano (piano i veu), Martí Gonzalez (guitarra), Pris Muñoz (guitarra i veu), Xantall Oleaga (veu)

18.20-18.50h. Amaranth Soul (indie/folk)
Ruben Devesa (guitarra, veu i harmònica), Juanjo Gutiérrez (guitarra, baix i teclats), Jose Cano (percussió)

19-19.30h. D&D (pop-rock)
Daniel González (guitarra), David Sanjuan (piano)

19.40-20.10h. 27notes (jazz/soul)
Enric Angelats (guitarra), Judit Ripoll (veu)

20.30-21h. Impuls (funky/rock)
Lluc Rehues (guitarra), Jordi Lladó (bateria), Dalmau Vilà (baix)

21.10-21.40h. LaVeuVist (reggae/rumba/mestissatge)
Aram García (darbuka, veu i bateria), Sergio Palacios (guitarra, cajón i veu), Anna Cruz (guitarra, flauta travessera i veu)

21.50-22.20h. Waltrapa & The Cashmakers (texas blues)
Walter S. Waltrapa (guitarra i veu), Big Kahuna Muñoz (baix), Txutxi Scar Morcillo (bateria)

22.30-23h. Freedom Soul (soul/funk)
Sabrina Banfi (guitarra i veu), Joan Planas (percussió), Gerard Cañigueral (baix) i Gerard Rius
(vents i loops)

 

ESCENARI – EUMES

(Parc Central – Estació Jove)
17-17.40h. Parson

17.40-18.20h. Manel Asens

18.20-19h. Blondex

19-19.40h. Allum

19.40-20.20h. David de la Torre

20.20-21h. Raka

21-21.40h. Pau Serra

 

ESCENARI – PLAÇA DEL PALLOL

17–17.45h. Starfish Troopers (folk/trip-hop)
Melissa Marie (veu) Mikael Ricros (piano)

18–18.45h. The New Flappers (swing)
Maria Arxer, Joana Giol, Marta Caballero, Núria Caminal, Núria Vancells, Núria Efe, Maria Cots i Teresa Vilalta (veus) i Xevi Vallès (teclats)

19-19.45h. Jaleo y Pólvora (flamenco i rumba catalana)

20–20.30h. Bufant Fort Street Band(banda de vent i percussió)

20.45-21.30h. Girona Banda Band (banda de vent i percussió)

 

ESCENARI – PLAÇA SALVADOR ESRPIU

17.30h. Coral del GEIEG (cant coral)

18h. Grillats amb Canya (tradicional)
Ho organitza: Associació de Comerciants Rodalies del Mercat del Lleó

 

ESCENARI – PARC DEL MIGDIA

16-22h. Elijah Prophet (Jamaica) + Arise Rise Up Crew La Risspekt Krew
(Sound System artesanal)
Ho organitza: Rise Up
Associació Reggae Girona

 

Deixa una resposta

La teva direcció de correu electrònic no serà publicada.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.